WordPress Yeni Tema Yüklemek

WordPress yeni tema yüklemek, wordpress tabanlı internet sitemize seçtiğimiz yeni temamızı upload ederek bütünüyle farklı bir arayüze ya da site görünümüne geçmemizi sağlar.

WordPress yeni tema yüklemek:

1- Öncelikle www.sitemiz.com/wp-admin adresinden giriş yapıyoruz.
2- Yönetim panelinde yeralan görünüm sekmesinden temalara giriş yapıyoruz.
3- “Temalar” başlığının yanında yer alan yeni ekle butonuna tıklıyoruz.

wordpress yeni tema yüklemek

4- Tema yükle butonuna tıklıyoruz.

image

5- Zip formatındaki tema klasörümüzü gözat butonuna basarak yüklüyoruz.

Not: Özellikle ücretli olarak satın aldığımız temalarda bilgisayarımıza indirdiğimiz zip formatlı dosyanın içinde documents, psd gibi yüklenmemesi gereken dosyalar vardır. İlk olarak bu klasörü açarak daha sonra içindeki şablon ismine sahip zip dosyasını yüklemeliyiz.

image

6- Yeni yüklediğimiz temamızı aktive ediyoruz.

WordPress yeni tema yüklemek işlemini aynı zamanda FTP bağlantısıyla da yapabiliriz.

Bunun için izlenmesi gereken yol:

1- Hosting firmamızın bize verdiği FTP bilgileri ve FTP programı aracılığı ile bağlantımızı gerçekleştiriyoruz. (Filezilla ücretsiz ve kullanışlı bir FTP programıdır)
2- Yeni şablonumuzu yüklemek istediğimiz alan adı dizinine giriyoruz.
3- Sırayla Wp-content/themes klasörünü açıyoruz ve zip formatından çıkarttığımız şablon klasörümüzü sürükleyerek yüklüyoruz.

Not: Yukarıdaki uyarıdan ayrı olarak FTP’ye zip formatını yüklemiyoruz. Zip formatından çıkardığımız ilk klasörün içinde bir tane daha zip formatında şablon klasörümüz olabilir. Bu klasörü de zip formatından çıkartarak FTP’ye sürüklüyoruz.

WordPress hakkındaki bilgilerimizi paylaşarak hep birlikte bilgimizi yükseltelim.

Abone Olun

WordPressdergisi.com'u yakından takip edin.

Teşekkürler.

Birşeyler yanlış gitti.

2 Yorum “WordPress Yeni Tema Yüklemek

  1. merhabalar, şimdi ben söyle bir sorunum var wordpress i locale kurdum ve temalar kısmındaki yeni tema yükleme butonu görünmüyor sebebi nedir bu problemi nasıl çözerim. yardımcı olursanız sevinirim.

  2. Merhaba öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. bir yazılımcım var fakat php yazılım biliyor yaklaşık 6 aydır hazır sitemi tamamlamasını bekliyorum. ingilizceden türkçeye çevirmesini ve siteryi şekillendirmesini bekliyorum. normalda kullandığım sitem http://www.gezenadam.com.tr şuan bir ilan sitesi yaptırıyorum ama birtürlü bitmiyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
    0 542 669 84 59 telefon numaram
    hakan öz
    ararsanız çok sevinirim.
    yukarıda yazdığım internet sitesi tekrar kurulmaya çalışılan sitem şuan kurulu olan ve çalışmayan sitemde http://www.gezenadamlar.com bu siteyi satın aldık birşeyler yaptı fakat fiyat aralığında arama yapamıyorsun yazılımı yapan amerikadaki firmaya yazdık düzelttiler yaniden yükledik http://webtasarima.com/gezenadam bu adrese şuan burada düzeltmeye çalışıyorum kendim arasıra yazılımcım bakıyor çıldırmak üzereyim. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir